Zavod Trismegistus združuje strokovnjake in zanesenjake z vseh vetrov, ki pa smo vsi po vrsti tudi promotorji permakulturnega načina življenja in vdani ljubitelji narave. Do zdrave mere smo altruistično naravnani in smo pripravljeni žrtvovati svoj čas in delo v prebujanje širšega družbenega okolja k zavedanju perečega stanja v katerem se nahajamo, kot tudi v promocijo preverjenih rešitev, ki v celoti odgovarjajo na izzive sodobne družbe.
V zavedanju, da je današnji način in slog življenja t.i. sodobne civilizacije nevzdržen, tako z energetskega, ekonomskega, ekološkega kot tudi osebnostnega vidika, kjer je človekovo delovanje hočeš nočeš podrejeno neusmiljeni profitni logiki, ne glede na posledice za posameznika, okolje in družbo, smo se odločili združiti se v zasebni zavod, ki nam omogoča strokovno in profesionalno aplicirati naša videnja in poglede v širšo skupnost in kjer smo pripravljeni prevzeti svoj del bremena za nujno in še kako potrebno transformacijo sodobne družbe.
Smatramo namreč, da je politično propagirana globalizacija, kjer naj bi en recept reševal vse težave ne glede na specifike posameznih okolij, največkrat pa žal rešuje le specifične težave globalnih korporacij, že v osnovi zgrešena miselnost in se posledično zavzemamo za večjo uveljavitev lokalnih skupnosti, ki bi morale biti v čim večji meri samozadostne, tako s kapitalskega, energetskega kot organizacijskega vidika, saj slednje v globalni vasi pomeni večjo sposobnost prilagajanja na nenehne spremembe in posledično večjo možnost preživetja. Seveda pa več kot očitno podpiramo globalne integracije v smislu interesnega in produktivnega sodelovanja med ljudmi, kjer kontributorji iz celega sveta soustvarjajo intelektualne in fizične dobrine za kolektivno dobrobit človeštva.
Med energijo in ekonomijo smo postavili enačaj in prepričani smo, da je temu res tako. Posledično podpiramo decentralizacijo, kjer lahko lokalne skupnosti gradijo na obstoječem kapitalu, ki je mnogokrat spregledan in zavržen, ne da bi slepo sledili smernicam in usmeritvam, ki se morda v teoriji globalizma dobro slišijo in obnesejo, vendar dostikrat na račun destrukcije premnogih lokalnih skupnosti in regij. V post energijski družbi je bistvenega pomena ponovno analizirati potrebe, delovanje in usmeritve vsakega posameznika ter se dodatno osredotočati na kapital, ki je povsod okrog nas, vendar ga kot takega ne tretiramo, temveč je posledično spregledan in neuporabljen, kljub temu, da lahko lokalnim skupnostim prinese mnoge dobrobiti.
Naša naloga je posledično učinkovito in neumorno v ospredje postavljati spregledane posameznike in organizacije, ki ne le z besedami, temveč dejanji služijo kot vzgled, kako in na kakšen način delati, ne da bi pri tem škodljivo vplivali na okolje ali družbo, temveč nasprotno, družbi in okolju s svojim delom koristijo, ali pa po drugi strani s svojim delom prispevajo k ohranjanju, vzdrževanju in ustvarjanju slovenske kulturne dediščine, ki se ob neumorni europeizaciji, vse bolj postavlja na stranski tir, razen seveda, kadar gre za ščitenje t.i. blagovnih znamk v interesu finančnih dobrobiti.
Naša naloga je prebuditi lokalne skupnosti, da bi se namesto na "tuj kapital" začeli zanašati na svoje lastno delo in sposobnosti ter spregledana bogastva, ki ležijo povsod okrog nas in posledično opraviti preskok v razmišljanju od osnovnega slepega potrošništva do aktivnega ustvarjanja s tem kar imamo na razpolago, v kontrastu s tem, kaj bi imeli, če bi imeli.