Permakulturni inkubator
15 Mar 2013
V Zavodu Trismegistus se zavedamo, da izključno teoretični permakulturniki niso kaj dosti vredni, posledično pa vsa teoretična znanja kolikor je le možno sproti prenašamo v prakso ter preiskušamo uporabo permakulturnih principov na različnih naravnih modelih.
Dejstvo namreč ostaja, da je najboljši permakulturni učitelj narava sama in da resnično in kakovostno znanje izhaja iz nenehnega preiskušanja permakulturnih principov, opazovanja storjenih napak in korekcije slednjih na primerih naravnih in stvarnih ekosistemov.
V Zavodu Trismegistus smo se odločili ubrati praktično pot, kjer vsa teoretično pridobljena znanja sproti preiskušamo v praksi ter metode poiskušamo izboljšati, dodatno pa stremimo k temu, da bodo vsi sodelavci Zavoda Trismegistus, ki imajo interes podajati permakulturna znanja v širšo javnost, tudi uradno certificirani po originalni PDC metodi ustanovitelja permakulturnega gibanja.
Ker se seveda v naravi malokaj zgodi od danes na jutri, pa se v vmesnem času aktivno ukvarjamo z našim lastnim permakulturnim inkubatorjem, kjer pa smo že dosegli zanimive, obilne in tudi okusne rezultate :)
Slamo smo tako že v začetku uporabili kot produktiven element, ki ni imel le vloge zastirke, temveč smo kombinaciji lesne biomase, prsti in slame dodali že v začetku tudi micelije Pleurotus Ostreatus - bukovega ostrigarja, kar se je več kot očitno izkazalo kot uspešen postopek, ki neverjetno pohitri proces propadanja in razgradnje biomase v kakovostno prst, hkrati pa proizvaja odlične prigrizke. Pri slednjem smo preverjali predvsem metode vsem znanega Seppa Holzer, ki smo jih nadgradili z nasveti svetovno znanega mikologa Paula Stamets.
Zasnova naše dvignjene grede je bila tako več kot ekspresno pripravljena za testno zasajanje z različnimi rastlinami...
Rezultati pa so bili skromno rečeno, presentljivi...
Do sedaj smo ustvarili več permakulturnih inkubatorjev, kjer v praksi preiskušano delovanje in sodelovanje različnih faktorjev v sistemu skozi čas. Sami smo z doseženimi rezultati več kot zadovoljni, saj z "našo" metodo sistem postane produktiven že v času načrtovanja in zasajanja, v prihodnosti pa nameravamo na podlagi predpripravljenih projektov vse sisteme še nadalje nadgraditi.
Če bi se nam radi pridružili pri kakšni izmed delovnih akcij, nam pomagali pri delu in se zraven še kaj koristnega naučili, nas prosimo kontaktirajte, dodatno pa vas vabimo, da se nam v prihodnje pridružite na organiziranih izletih po permakulturnih projektih širom po evropi.